Služby

Základním posláním knihoven je poskytovat všem občanù, bez rozdílu, veřejné knihovnické a informační služby - tj. služby výpůjční, meziknihovní, informační a přístup na Internet. Od toho se taky odvíjí činnost naší knihovny.

Co můžeme našim čtenářům nabídnout?

Fond knihovny tvoří sbírka české i světové beletrie a naučné literatury pro děti i dospělé. Čítá asi 11 000 svazků a je průběžně doplňován novými knihami. K vyhledávání konkrétních titulů je k dispozici online katalog.

Kromě knih je možný výběr z deseti druhů časopisů. Jedná se o časopisy o bydlení a stavění, pro zahrádkáře, kutily, cestopisné časopisy a časopisy pro děti. Nenajdete-li požadovanou knihu v naší knihovně, je zde možnost ji za poplatek (hradí se jenom poštovné) objednat v některé jiné knihovně v rámci meziknihovní výpůjční služby.

Mimo náš stálý fond máte u nás v knihovně možnost výpůjčit si knihy ze tří výměnných souborů knih a jednoho souboru CD - mluvené slovo, které jsou každý rok obměňovány za soubory nové.

Internet

Počítače a internet poskytují obrovské možnosti práce s informacemi.V naší knihovnì se poskytuje bezplatně. Zájemci o tuto službu mají k dispozici 3 počítačová místa s vysokorychlostním Internetem.

...nebo si k nám přijďte jen tak posedět, odpočinout, či relaxovat

Naši milí čtenáři a návštěvníci,
  • Výpůjční služby Vám zajistí přísun četby podle Vašeho vkusu a nálady.  Celoroční registrační poplatek je nižší než běžná cena, kterou byste zaplatili za jedinou knihu v knihkupectví. Navíc po uplynutí výpůjční doby se Vám doma opět uvolní místo pro další zajímavé knížky!
  • Meziknihovní výpůjční služby zařídí, že se k Vám dostane cokoliv zrovna potřebujete. Pokud jste nenašli u nás, objednáme odjinud!
  • Přístup k Internetu je zdarma.

Ceník placených služeb najdete zde.

Nejdůležitější informace o provozu naší knihovny a pravidlech pro výpůjčky naleznete ve výtahu z knihovního řádu zde.

Budeme rádi, když nám dáte vědět, zda jste s našimi službami spokojeni!

Potěší nás například:

  • jakékoliv návrhy na jejich zlepšení,
  • tipy na nové knihy či časopisy, které Vám doposud ve fondu chybí.

Oslovte nás přímo v knihovně, nebo využijte on-line kontaktní formulář.

TOPlist
© Místní knihovna Velké Karlovice, Velké Karlovice 15, 756 06 Velké Karlovice, tel. +420 571 444 038
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!