Fotogalerie - 2017

Motýlci v knihovně - Vánoce

TOPlist

Adventní povídání s Včeličkami

Vánoční povídání s Beruškami

Navštívil nás ilustrátor Adolf Dudek

Rok se s rokem sešel a opět přišel čas pozvat naše milé prvňáčky do knihovny na pasování prvňáčků na čtenáře. Dnes do knihovny zavítaly děti z 1B. s paní učitelkou Mgr. Ivou Prejzkovou. Samotnému pasování předcházelo luštění kvízů a čtení z knížky Obrázkové básničky. Pak se přistoupilo k samotnému pasování na čtenáře. Nejdříve byla přečtena pasovací formule: "Ve jménu pohádek, příběhů a básní, jménem všech literárních hrdinů a světů, vás nyní pasuji na rytíře řádu čtenářského. Mějte v úctě slovo a ochraňujte knížky. Buďte jejich dobrými čtenáři. Statečně a čestně bojujte za všechno dobré, co je v nich napsáno. Nechť je vám knížka přítelem a moudrým rádcem."

Prvňáčci byli pasování dřevěným mečem a poté děti složily hromadně čtenářský slib. Na památku všichni dostali pamětní list, knížku Lapálie v Lampálii, přihlášku do knihovny a snad i velkou chuť do dalšího čtení.Při této slavnostní chvíli jsme si všichni uvědomili, kolik práce děti, paní učitelka a rodiče za ten školní rok museli vykonat, celý rok se děti pilně učili písmenka a skládali je do slov a vět, nyní už si sami mohou přečíst pohádky a příběhy.

Doufáme, že si všichni odnesli z knihovny pěkný zážitek a že jich tato akce přiměje k co nejčastějším návštěvám naší knihovny, vždyť čtení hraje v životě člověka důležitou roli a knihovna jim pomáhá otevřít cestu do kouzelného světa knih.Všem malým čtenářům přejeme krásné čtení a prázdniny plné sluníčka. Těšíme se na návštěvy našich "malých rytířů" v naší knihovně.

Pasování prvňáčků 1 A třídy s paní učitelkou Mgr. Ilonkou Boháčovou se uskutečnilo ve čtvrtek 25. května. Věříme, že dětem nadšení z knih vydrží po celý život, že se k nim budou chovat jako správní čtenáři - ohleduplně a s úctou a že bodou hodně číst, aby byli chytří a vzdělaní.

30. březen - druháčci v knihovně

Povídali jsme si o detektivkách a detektivech, četli jsme z knih Rozpustilá ozvěna, Detektivové, Detektivové a zachráněné peníze, hrou Abeceda v kostce jsme si procvičili paměť. Děti byly moc šikovné.

Potom paní učitelka Kozoková rozdělila děti na 3 týmy - žlutý, růžový a zelený, plnily úkoly, které plnily úkoly zaměřené na přírodovědu a hledaly v knihovně amulety (Sněžný tygr, Kerberos, Kraken, Orlosup). Úkoly byly těžké, ale nakonec s pomocí paní učitelky získali amulety všichni.

Poděkování patří paní učitelce Kozokové a vychovatelce Lence Štvrtecké.

Berušky z MŠ v knihovně

Včeličky přišly do knihovny na besedu. Hráli jsme si na hru s rýmy a četli básničky od M. Kratochvíla, Zuzany Pospíšilové a Jiřího Žáčka.

28. února naší knihovnu navštívili Motýlci z naší Mateřské školky. Četli jsme si z knížek básníků Michala Černíka, Jiřího Žáčka a Miloše Kratochvíla

© Místní knihovna Velké Karlovice, Velké Karlovice 15, 756 06 Velké Karlovice, tel. +420 571 444 038
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!